Naše hráčky se v letošní sezóně nejvyšší soutěže Juniorek U19 poprvé v basketbalové historii Jablonce nad Nisou probojovaly do vyřazovacích bojů o mistra republiky!

Celou sezónu jsme pracovali na zlepšování našich výkonů a vyzkoušeli jsme si, že umíme zahrát i proti kvalitním soupeřům. Příkladem jsou těsné prohry se Spartou. Závěr základní části obsahoval několik klíčových utkání, ne vždy ale dopadly dle našich představ (prohra na Slovance, prohra v Trutnově). Za posledním zápasem jsme vyrazili na hřiště favorizovaného Hradce, který byl na 5. místě tabulky. Vše nasvědčovalo tomu, že bohužel obsadíme 9. místo a budeme hrát ve skupině o udržení v extralize. Naše holky ale zaskočily Hradecké lvice výbornou hrou a po velkém boji zvítězily o jediný koš. Tím jsme poskočili na 8. místo, které zajišťuje účast v "play-off", kde potkáme Žabiny Brno.

Je to pro nás velký úspěch a splnění jednoho snu. Extraligu v Jablonci jsme nejen udrželi, zahrajeme si play-off a již nyní můžeme začít budovat nový tým pro další ročník.

 

U19 160214 Hradec1